Interview wijkagenten

04-12-2013 21:29

Wijkagenten Bart Bucher en Bonnie Thomassen

 

 

 

 

 

                                               

Wat doen de wijkagenten met oudjaar?

Wijkagenten Bonnie Thomassen en Bart Büchner bereiden zich voor op de handhaving rond Oud en Nieuw. Wat doen ze en wat vinden ze ervan?

Wanneer begint oudjaar voor jullie?

Het is al begonnen! Het eerste vuurwerk is al geknald. We houden extra toezicht in december. Tot en met oudjaar zijn we dan gezamenlijk met toezichthouders, jongerenwerk aanwezig op plekken waaronder andere ook jeugd is.

Wat zijn jullie taken op oudjaar?

Dat Oud en Nieuw veilig verloopt. Het opsporen van illegaal vuurwerk, het voorkomen van vernielingen. We houden de hele nacht nauw contact met onze netwerkpartners, inwoners, horeca, jongerenwerkers en toezichthouders.

Wat doen jullie met carbidschieters binnen de bebouwde kom?

Carbid in bebouwde kom, mag niet. Het is gevaarlijk voor omstanders en voor het milieu zelfs nog schadelijker dan vuurwerk.

Wat is je leukste ervaring op oudjaar?

Bonnie: “Het is een van de leukste dagen qua werksfeer. Inwoners zijn vrolijk, wensen ons een goed Nieuwjaar. Dat maken we niet vaak mee…. De nacht vliegt voorbij omdat je vaak wordt opgeroepen om ergens te kijken.”

Bart: Kerst is natuurlijk heel rustig, niemand op straat te zien. Iedereen zit binnen bij elkaar en dat maakt een dienst langer. We hebben vorig oudjaar een grote vangst gedaan met illegaal vuurwerk. Het was zoveel dat we het niet meekregen in onze auto. We hebben het creatief opgelost, maar dat was een goede start van het Nieuwjaar. “

Wat is je vervelendste ervaring?

Bonnie: “Een ontploffing (door een technisch mankement) met een vrachtwagen waardoor de laadklep naar beneden viel op de man die erachter stond. Hij heeft het helaas niet overleefd. Ik was als eerste erbij en het beeld is me altijd bijgebleven.“

Wat zou je inwoners die last hebben van vuurwerk aanraden?

Als inwoners zien dat vandalisme plaatsvindt met vuurwerk, niet twijfelen, direct 112 bellen. We willen graag de dader pakken. Die kan op een fikse boete rekenen. In ieder geval kun je al 100 euro boete krijgen voor ‘te vroeg afsteken’. Heeft het geen spoed dan het gewone nummer bellen: 0900 – 8844.

Heb je ieder jaar dienst op 31 december?

Of we werken met kerst of met oud en nieuw. Een eerlijke verdeling en ook voor het thuisfront.

Steek je (als je vrij bent) zelf vuurwerk af op het moment?

Bonnie: “Ja, voor de kinderen maar wel met een aansteeklont. “

Bart: “Ja maar daarbij zetten we de vuurwerkbril op.”

<kader>

Quiz

Wanneer mag je vuurwerk afsteken?

A: als de scholen vakantie hebben dus de hele kerstvakantie

B: alleen op 31 december tussen 10.00 uur tot 1 januari 02.00 uur

C: alleen tussen 31 december tussen 10.00 uur en 14.00  uur.

 

Wanneer mag ik 112 bellen.

A : Als er spoed is en de politie iemand op ‘heterdaad’ kan betrappen.

B: Als het beltegoed op is van de mobiele telefoon.

C: Wanneer een levensbedreigende situatie zich voordoet.

 

Is het veilig om naar vuurwerk te kijken?

A: Als het om legaal vuurwerk gaat is het veilig

B: Met een gasmasker op voorkom je het inademen van schadelijke lucht.

C : Als je een vuurwerkbril draagt is het veiliger, ook als je het afsteekt.

 

Wat is de boete van het te vroeg afsteken van vuurwerk?

A: Is er niet

B: voor de jeugd een taakstraf bij bureau Halt, afhankelijk van de daad kan het oplopen tot jeugddetentie

C: 100 euro (t/m 25 kg )

Juiste antwoorden:

<op de kop plaatsen>

B, A, C, B

 

 

Nieuws

28-10-2021 16:55
        “Vanaf volgende week worden de Overbetuwe Doet waardecheques van €7,50 weer bezorgd in heel Overbetuwe. Dit is geld van de gemeente dat inwoners mogen besteden aan een initiatief naar keuze. Ga naar OverbetuweDoet.nl, hét platform voor bewonersinitiatieven....
25-10-2021 13:29
Buurtverbinders Overbetuwe vieren hun 1ste lustrum.   Wat begon als een burgerinitiatief is uitgegroeid tot een onlineplatform, waar op èèn plek alles te vinden is wat er in de Overbetuwe te doen is. Het moest een onlineontmoetingsplek worden voor alle bewoners, organisaties, bedrijven en...
30-09-2021 17:02
Heb je een goed idee voor jouw buurt? Dit is het moment om het aan te melden en nog mee te sparen!   Tussen 2 en 13 november worden namelijk de nieuwe Overbetuwe Doet waardecheques van €7,50 weer bezorgd. Vanaf dat moment kun je meesparen. Denk aan een gezellige buurtactiviteit, fleur de...
15-06-2021 09:37
Beste mevrouw, meneer,   Vanavond wordt bijgaande brief bezorgd bij de direct omwonenden van Sportpark De Helster. Van de gemeente kreeg ik de tip om deze brief ook met u als wijkplatform te delen. Als GGD Gelderland-Midden waarderen we het als u hieraan in uw communicatie aandacht aan...
12-04-2021 14:53
Zet de Overbetuwe Doet waardecheque in voor jouw buurt! Rond deze tijd (in Elst tussen 16 en 20 april) ontvang je de Overbetuwe Doet waardecheque van € 7,-. Met het doneren van deze cheque help je initiatieven in je buurt of dorp.   Gebruik de cheque vóór 25 mei 2021 anders vervalt de waarde....
19-03-2021 14:56
  Buurtbus 556 Overbetuwe rijdt weer per maandag 29 maart 2021.   Goed nieuws voor u als reiziger, en onze vrijwilligers. Buurtbus 556 Overbetuwe hervat op 29  maart 2021 de dienst weer.   Wij rijden direct onze normale dienstregeling weer, via onze normale route. Voor de eerste...
05-03-2021 13:39
    Nieuw Kwaliteitsplan Openbare Ruimte Overbetuwe U heeft meegedacht over de inrichting en beheer van de openbare ruimte en daarmee een belangrijke bijdrage geleverd aan de opstelling van het...
05-03-2021 08:58
Heb je een goed idee om de buurt leuker, mooier of beter te maken? Dan is dit een goed moment om jullie idee aan te melden op OverbetuweDoet.nl. Tussen 9 en 20 april worden de Overbetuwe Doet waardecheques van €7,- weer bezorgd in heel Overbetuwe. Dit is geld van de gemeente dat inwoners mogen...
05-01-2021 11:09
          De HUISKAMER VAN ELST heeft jullie hulp nodig. In december j.l. hebben we het predikaat Kernmetpit ontvangen. Nu gaan we voor de nominatie Gouden Pit! Deze gouden pit wordt jaarlijks uitgereikt aan het project dat landelijk het meest gewaardeerd...
19-12-2020 13:55
    Tweede ronde Overbetuwe Doet 2020 Eind oktober vielen de Overbetuwe Doet waardecheques op de deurmat. Tot 1 december konden de cheques geactiveerd worden. In heel Overbetuwe werden ruim 20.000 waardecheques van €7,50 verstuurd waarvan maar liefst 45% gebruikt is. In ons dorp...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Contact