Laag inkomen in Overbetuwe?

18-10-2016 17:07

Laag inkomen in Overbetuwe?

Voor mensen met een klein inkomen zijn het dure tijden. Scholen vragen ouderbijdragen en sport- en cultuurverenigingen heffen de contributie voor het nieuwe jaar.

Het is niet altijd bekend dat een substantieel deel van deze kosten vergoed wordt door de gemeente Overbetuwe. Dat gaat via verschillende regelingen.

Ik wil jullie vragen dit bericht online (of op papier) te delen met mensen waarvan je weet dat ze het kunnen gebruiken én bekend te maken bij de sportverenigingen en cultuurclubs waar je lid van bent, ook als je geen laag inkomen hebt.

Wanneer kom je in aanmerking?
https://www.overbetuwe.nl/…/Regelin…/Wat_is_een_laag_inkomen

In de praktijk wordt er voor éénouder gezinnen een iets hogere inkomensgrens gehanteerd. Dus mocht je net iets boven die grens zitten aarzel dan niet ook contact op te nemen met de gemeente Overbetuwe. http://www.overbetuwe.nl/

De ouderbijdrage van school kan je via het Persoonlijk Minima Budget terugkrijgen. Dat bij de basisschool om een bedrag per kind van maximaal 50 euro en 100 euro voor het middelbaar onderwijs.

Informatie Persoonlijk minimabudget:
https://www.overbetuwe.nl/…/Regeli…/Persoonlijk_MinimaBudget

Voor mensen met een Gelrepas kunnen sportverenigingen een bijdrage declareren. De maximale vergoeding is 225 euro voor kinderen en 50% van de kosten voor volwassenen met eveneens een maximum van 225 euro. (Dit geldt ook voor zwemlessen)

Kledingbon: mocht de contributie lager zijn dan 225 euro dan komen kinderen in aanmerking voor een kleding bon voor het resterende bedrag tot een maximum van 75 euro.

Voor cultuurclubs geldt behoudens een eigen bijdrage van 10% een maximaal bedrag van 405 euro voor kinderen. Voor volwassenen geldt dat na aftrek van de eigen bijdrage 50% kan worden teruggekregen tot een maximum van 185 euro.

Maximaal één sport of cultuurclub per persoon.

Aanvragen Gelrepas:
https://www.overbetuwe.nl/…/Regelingen_voor_mensen…/GelrePas

Ik wil alle sport en cultuur clubs in Overbetuwe oproepen om hier aan mee te doen en de minimale administratieve last die dit oplevert voor lief te nemen. Je verlaagt de drempel om lid te worden van je vereniging substantieel en dit kan zorgen dat mensen lid worden én lid blijven als ze het even wat moeilijker hebben. En ook uit te dragen de vereniging hier aan mee doet. Zijn er verenigingen die al meedoen? Er is namelijk geen lijst beschikbaar.

Info voor sportclubs via website Arnhem :
https://www.overbetuwe.nl/…/Regelingen_voor_mensen…/GelrePas

Info voor cultuurclubs via website Arnhem :
https://www.arnhem.nl/…/G…/informatie_voor_cultuuraanbieders

Mocht je als lid van een vereniging of vereniging op praktische problemen stuiten t.a.v. het bovenstaande dan hoor ik dat graag. Wellicht kunnen we dan gezamenlijk iets doen om te toegang te versimpelen.

 

Nieuws

28-10-2021 16:55
        “Vanaf volgende week worden de Overbetuwe Doet waardecheques van €7,50 weer bezorgd in heel Overbetuwe. Dit is geld van de gemeente dat inwoners mogen besteden aan een initiatief naar keuze. Ga naar OverbetuweDoet.nl, hét platform voor bewonersinitiatieven....
25-10-2021 13:29
Buurtverbinders Overbetuwe vieren hun 1ste lustrum.   Wat begon als een burgerinitiatief is uitgegroeid tot een onlineplatform, waar op èèn plek alles te vinden is wat er in de Overbetuwe te doen is. Het moest een onlineontmoetingsplek worden voor alle bewoners, organisaties, bedrijven en...
30-09-2021 17:02
Heb je een goed idee voor jouw buurt? Dit is het moment om het aan te melden en nog mee te sparen!   Tussen 2 en 13 november worden namelijk de nieuwe Overbetuwe Doet waardecheques van €7,50 weer bezorgd. Vanaf dat moment kun je meesparen. Denk aan een gezellige buurtactiviteit, fleur de...
15-06-2021 09:37
Beste mevrouw, meneer,   Vanavond wordt bijgaande brief bezorgd bij de direct omwonenden van Sportpark De Helster. Van de gemeente kreeg ik de tip om deze brief ook met u als wijkplatform te delen. Als GGD Gelderland-Midden waarderen we het als u hieraan in uw communicatie aandacht aan...
12-04-2021 14:53
Zet de Overbetuwe Doet waardecheque in voor jouw buurt! Rond deze tijd (in Elst tussen 16 en 20 april) ontvang je de Overbetuwe Doet waardecheque van € 7,-. Met het doneren van deze cheque help je initiatieven in je buurt of dorp.   Gebruik de cheque vóór 25 mei 2021 anders vervalt de waarde....
19-03-2021 14:56
  Buurtbus 556 Overbetuwe rijdt weer per maandag 29 maart 2021.   Goed nieuws voor u als reiziger, en onze vrijwilligers. Buurtbus 556 Overbetuwe hervat op 29  maart 2021 de dienst weer.   Wij rijden direct onze normale dienstregeling weer, via onze normale route. Voor de eerste...
05-03-2021 13:39
    Nieuw Kwaliteitsplan Openbare Ruimte Overbetuwe U heeft meegedacht over de inrichting en beheer van de openbare ruimte en daarmee een belangrijke bijdrage geleverd aan de opstelling van het...
05-03-2021 08:58
Heb je een goed idee om de buurt leuker, mooier of beter te maken? Dan is dit een goed moment om jullie idee aan te melden op OverbetuweDoet.nl. Tussen 9 en 20 april worden de Overbetuwe Doet waardecheques van €7,- weer bezorgd in heel Overbetuwe. Dit is geld van de gemeente dat inwoners mogen...
05-01-2021 11:09
          De HUISKAMER VAN ELST heeft jullie hulp nodig. In december j.l. hebben we het predikaat Kernmetpit ontvangen. Nu gaan we voor de nominatie Gouden Pit! Deze gouden pit wordt jaarlijks uitgereikt aan het project dat landelijk het meest gewaardeerd...
19-12-2020 13:55
    Tweede ronde Overbetuwe Doet 2020 Eind oktober vielen de Overbetuwe Doet waardecheques op de deurmat. Tot 1 december konden de cheques geactiveerd worden. In heel Overbetuwe werden ruim 20.000 waardecheques van €7,50 verstuurd waarvan maar liefst 45% gebruikt is. In ons dorp...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Contact